2nd Div, Norrland
Sweden

2nd Div, Norrland

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
2nd Div, Norrland
1 STODE IF STODE IF 3 3 0 0 10:3 7 9 D
Timra Timra
16.05.20 0 : 0 DRAW
STODE IF STODE IF
W
STODE IF STODE IF
14.06.20 5 : 3 WIN
Umea IK Umea IK
W
Taftea Taftea
27.06.20 0 : 3 WIN
STODE IF STODE IF
W
STODE IF STODE IF
08.08.20 2 : 0 WIN
Skelleftea Skelleftea
Friska Viljor
2 Friska Viljor Friska Viljor 3 3 0 0 8:2 6 9 D
Timra Timra
30.05.20 0 : 0 DRAW
Friska Viljor Friska Viljor
W
Friska Viljor Friska Viljor
14.06.20 5 : 1 WIN
Notvikens IK Notvikens IK
W
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
27.06.20 0 : 1 WIN
Friska Viljor Friska Viljor
W
Taftea Taftea
08.08.20 1 : 2 WIN
Friska Viljor Friska Viljor
STODE IF
3 Pitea Pitea 3 2 1 0 8:6 2 7 D
Timra Timra
14.06.20 0 : 0 DRAW
Pitea Pitea
W
Pitea Pitea
14.06.20 2 : 1 WIN
Gottne Gottne
W
Ytterhogdals Ytterhogdals
28.06.20 2 : 3 WIN
Pitea Pitea
D
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
08.08.20 3 : 3 DRAW
Pitea Pitea
Notvikens IK
4 IFK Ostersund IFK Ostersund 2 2 0 0 6:3 3 6 W
IFK Ostersund IFK Ostersund
14.06.20 3 : 1 WIN
Moron BK Moron BK
D
IFK Ostersund IFK Ostersund
28.06.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
W
Umea IK Umea IK
28.06.20 2 : 3 WIN
IFK Ostersund IFK Ostersund
Ytterhogdals
5 Gottne Gottne 3 1 1 1 2:2 -1 4 D
Timra Timra
18.04.20 0 : 0 DRAW
Gottne Gottne
L
Pitea Pitea
14.06.20 2 : 1 LOSS
Gottne Gottne
W
Gottne Gottne
27.06.20 1 : 0 WIN
Bodens Bodens
D
Gottne Gottne
08.08.20 0 : 0 DRAW
Sandviks Sandviks
IFK Ostersund
6 Bodens Bodens 2 1 0 1 3:2 1 3 D
Bodens Bodens
06.06.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
W
Bodens Bodens
14.06.20 3 : 1 WIN
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
L
Gottne Gottne
27.06.20 1 : 0 LOSS
Bodens Bodens
Notvikens IK
7 Ytterhogdals Ytterhogdals 2 1 0 1 3:3 -1 3 D
Ytterhogdals Ytterhogdals
13.04.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
L
Ytterhogdals Ytterhogdals
28.06.20 2 : 3 LOSS
Pitea Pitea
D
Timra Timra
02.07.20 0 : 0 DRAW
Ytterhogdals Ytterhogdals
W
Sandviks Sandviks
01.08.20 0 : 1 WIN
Ytterhogdals Ytterhogdals
IFK Ostersund
8 Moron BK Moron BK 3 1 0 2 4:5 -1 3 D
Timra Timra
04.04.20 0 : 0 DRAW
Moron BK Moron BK
L
IFK Ostersund IFK Ostersund
14.06.20 3 : 1 LOSS
Moron BK Moron BK
W
Moron BK Moron BK
18.06.20 2 : 0 WIN
Sandviks Sandviks
D
Moron BK Moron BK
02.08.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
L
Umea IK Umea IK
08.08.20 2 : 1 LOSS
Moron BK Moron BK
Ytterhogdals
9 Notvikens IK Notvikens IK 2 1 0 1 4:5 -1 3 D
Timra Timra
01.05.20 0 : 0 DRAW
Notvikens IK Notvikens IK
L
Friska Viljor Friska Viljor
14.06.20 5 : 1 LOSS
Notvikens IK Notvikens IK
W
Notvikens IK Notvikens IK
29.06.20 3 : 0 WIN
Skelleftea Skelleftea
Bodens
10 Umea IK Umea IK 3 1 0 2 7:9 -2 3 L
STODE IF STODE IF
14.06.20 5 : 3 LOSS
Umea IK Umea IK
D
Umea IK Umea IK
21.06.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
L
Umea IK Umea IK
28.06.20 2 : 3 LOSS
IFK Ostersund IFK Ostersund
W
Umea IK Umea IK
08.08.20 2 : 1 WIN
Moron BK Moron BK
Skelleftea
11 Umea FC Akademi Umea FC Akademi 3 0 1 2 4:7 -3 1 D
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
25.04.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
L
Bodens Bodens
14.06.20 3 : 1 LOSS
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
L
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
27.06.20 0 : 1 LOSS
Friska Viljor Friska Viljor
D
Umea FC Akademi Umea FC Akademi
08.08.20 3 : 3 DRAW
Pitea Pitea
Timra
12 Sandviks Sandviks 3 0 1 2 0:3 -3 1 L
Moron BK Moron BK
18.06.20 2 : 0 LOSS
Sandviks Sandviks
L
Sandviks Sandviks
01.08.20 0 : 1 LOSS
Ytterhogdals Ytterhogdals
D
Gottne Gottne
08.08.20 0 : 0 DRAW
Sandviks Sandviks
Umea FC Akademi
13 Taftea Taftea 3 0 1 2 2:6 -4 1 D
Taftea Taftea
09.05.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
D
Skelleftea Skelleftea
18.06.20 1 : 1 DRAW
Taftea Taftea
L
Taftea Taftea
27.06.20 0 : 3 LOSS
STODE IF STODE IF
L
Taftea Taftea
08.08.20 1 : 2 LOSS
Friska Viljor Friska Viljor
Bodens
14 Skelleftea Skelleftea 3 0 1 2 1:6 -5 1 D
Skelleftea Skelleftea
23.05.20 0 : 0 DRAW
Timra Timra
D
Skelleftea Skelleftea
18.06.20 1 : 1 DRAW
Taftea Taftea
L
Notvikens IK Notvikens IK
29.06.20 3 : 0 LOSS
Skelleftea Skelleftea
L
STODE IF STODE IF
08.08.20 2 : 0 LOSS
Skelleftea Skelleftea
Umea IK
Promotion
Promotion Playoffs
Relegation Playoffs
Relegation
Show more

Show more

2nd Div, Norrland championship held by Sweden. Tournament applicants: 14 teams. As of today favorites in championship are as follows:
STODE IF - 9 points, 3 triumphs, 0 lost games, 0 draws.
Friska Viljor - 9 points, 3 wins, 0 defeats, 0 draws.
Pitea - 7 points, 2 triumphs, 0 no-point matches, 1 draws.

On 777score.ph source you can get football schedule and 2nd Div, Norrland (Sweden) live matches.

Schedule of interesting matches - 2nd Div, Norrland (Sweden):
Ytterhogdals - IFK Ostersund (10.08.2020 13:00)
Notvikens IK - Bodens (10.08.2020 13:30)
Bodens - Taftea (15.08.2020 08:00)

Follow 2nd Div, Norrland (Sweden) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ph.