PFL, Center
Russia

PFL, Center

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Group 3
1 Sokol Saratov Sokol Saratov 12 7 3 2 22:8 14 24 W
Kaluga Kaluga
27.09.20 1 : 2 WIN
Sokol Saratov Sokol Saratov
W
Sokol Saratov Sokol Saratov
04.10.20 1 : 0 WIN
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
D
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
11.10.20 1 : 1 DRAW
Sokol Saratov Sokol Saratov
W
Sokol Saratov Sokol Saratov
17.10.20 1 : 0 WIN
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
L
Strogino Moscow Strogino Moscow
23.10.20 3 : 2 LOSS
Sokol Saratov Sokol Saratov
Metallurg Lipetsk
2 Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe 11 7 2 2 24:7 17 23 D
Krasnyy Krasnyy
20.09.20 1 : 1 DRAW
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
27.09.20 5 : 0 WIN
Avangard Kursk Avangard Kursk
W
Ryazan Ryazan
04.10.20 1 : 4 WIN
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
11.10.20 2 : 0 WIN
Kaluga Kaluga
W
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
18.10.20 0 : 3 WIN
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
FC Fakel-M Voronezh
3 Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk 11 6 3 2 19:12 7 21 W
Ryazan Ryazan
20.09.20 1 : 2 WIN
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
D
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
W
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
04.10.20 1 : 2 WIN
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
W
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
11.10.20 4 : 0 WIN
Khimki-M Khimki-M
W
Sakhalin Sakhalin
18.10.20 0 : 2 WIN
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
Metallurg Vidnoye
4 Krasnyy Krasnyy 11 5 4 2 14:7 7 19 D
Krasnyy Krasnyy
20.09.20 1 : 1 DRAW
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Krasnyy Krasnyy
26.09.20 1 : 0 WIN
Ryazan Ryazan
W
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
04.10.20 0 : 3 WIN
Krasnyy Krasnyy
W
Krasnyy Krasnyy
11.10.20 4 : 1 WIN
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
W
Khimki-M Khimki-M
19.10.20 1 : 2 WIN
Krasnyy Krasnyy
Sakhalin
5 Salyut Belgorod Salyut Belgorod 11 5 4 2 16:5 11 19 D
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
W
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
27.09.20 6 : 0 WIN
Khimki-M Khimki-M
W
Sakhalin Sakhalin
04.10.20 0 : 2 WIN
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
L
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
11.10.20 1 : 2 LOSS
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
L
Sokol Saratov Sokol Saratov
17.10.20 1 : 0 LOSS
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Avangard Kursk
6 Ryazan Ryazan 11 6 1 4 18:14 4 19 L
Ryazan Ryazan
20.09.20 1 : 2 LOSS
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
L
Krasnyy Krasnyy
26.09.20 1 : 0 LOSS
Ryazan Ryazan
L
Ryazan Ryazan
04.10.20 1 : 4 LOSS
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
W
Ryazan Ryazan
10.10.20 3 : 1 WIN
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
W
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
18.10.20 2 : 3 WIN
Ryazan Ryazan
Khimki-M
7 Strogino Moscow Strogino Moscow 12 5 2 5 15:20 -5 17 D
Strogino Moscow Strogino Moscow
27.09.20 1 : 1 DRAW
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
L
Khimki-M Khimki-M
05.10.20 2 : 0 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
W
Sakhalin Sakhalin
11.10.20 0 : 1 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
19.10.20 4 : 2 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
W
Strogino Moscow Strogino Moscow
23.10.20 3 : 2 WIN
Sokol Saratov Sokol Saratov
Avangard Kursk
8 Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal 11 4 4 3 12:13 -1 16 W
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
20.09.20 3 : 1 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
D
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
L
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
04.10.20 0 : 3 LOSS
Krasnyy Krasnyy
L
Ryazan Ryazan
10.10.20 3 : 1 LOSS
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
L
Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal
18.10.20 0 : 3 LOSS
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
Kvant Obninsk
9 Kaluga Kaluga 11 5 1 5 15:11 4 16 W
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
21.09.20 0 : 2 WIN
Kaluga Kaluga
L
Kaluga Kaluga
27.09.20 1 : 2 LOSS
Sokol Saratov Sokol Saratov
D
Avangard Kursk Avangard Kursk
04.10.20 1 : 1 DRAW
Kaluga Kaluga
L
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
11.10.20 2 : 0 LOSS
Kaluga Kaluga
W
Kaluga Kaluga
18.10.20 4 : 1 WIN
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
Znamya Noginsk
10 Kvant Obninsk Kvant Obninsk 11 4 2 5 12:20 -8 14 D
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
D
Strogino Moscow Strogino Moscow
27.09.20 1 : 1 DRAW
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
L
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
04.10.20 1 : 2 LOSS
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
L
Krasnyy Krasnyy
11.10.20 4 : 1 LOSS
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
L
Kvant Obninsk Kvant Obninsk
18.10.20 2 : 3 LOSS
Ryazan Ryazan
Khimik-Arsenal
11 Znamya Noginsk Znamya Noginsk 11 3 5 3 15:13 2 14 W
Khimki-M Khimki-M
21.09.20 1 : 3 WIN
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
D
Sakhalin Sakhalin
27.09.20 0 : 0 DRAW
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
W
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
05.10.20 1 : 2 WIN
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
D
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
11.10.20 1 : 1 DRAW
Sokol Saratov Sokol Saratov
D
Avangard Kursk Avangard Kursk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
Kaluga
12 Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye 10 4 0 6 15:16 -1 12 L
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
21.09.20 0 : 2 LOSS
Kaluga Kaluga
L
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
27.09.20 2 : 1 LOSS
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
L
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
05.10.20 1 : 2 LOSS
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
W
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
11.10.20 1 : 2 WIN
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
W
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
19.10.20 4 : 2 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
Metallurg Lipetsk
13 Khimki-M Khimki-M 11 4 0 7 14:26 -12 12 L
Khimki-M Khimki-M
21.09.20 1 : 3 LOSS
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
L
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
27.09.20 6 : 0 LOSS
Khimki-M Khimki-M
W
Khimki-M Khimki-M
05.10.20 2 : 0 WIN
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
11.10.20 4 : 0 LOSS
Khimki-M Khimki-M
L
Khimki-M Khimki-M
19.10.20 1 : 2 LOSS
Krasnyy Krasnyy
Ryazan
14 Avangard Kursk Avangard Kursk 10 1 5 4 7:15 -8 8 D
Sokol Saratov Sokol Saratov
20.09.20 0 : 0 DRAW
Avangard Kursk Avangard Kursk
L
Saturn Ramenskoe Saturn Ramenskoe
27.09.20 5 : 0 LOSS
Avangard Kursk Avangard Kursk
D
Avangard Kursk Avangard Kursk
04.10.20 1 : 1 DRAW
Kaluga Kaluga
L
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
11.10.20 1 : 0 LOSS
Avangard Kursk Avangard Kursk
D
Avangard Kursk Avangard Kursk
18.10.20 1 : 1 DRAW
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
Salyut Belgorod
15 FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh 11 2 0 9 9:25 -16 6 L
Sakhalin Sakhalin
20.09.20 5 : 1 LOSS
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
W
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
27.09.20 2 : 1 WIN
Metallurg Vidnoye Metallurg Vidnoye
L
Sokol Saratov Sokol Saratov
04.10.20 1 : 0 LOSS
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
W
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
11.10.20 1 : 0 WIN
Avangard Kursk Avangard Kursk
L
Kaluga Kaluga
18.10.20 4 : 1 LOSS
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
Saturn Ramenskoe
16 Sakhalin Sakhalin 11 1 2 8 6:21 -15 5 W
Sakhalin Sakhalin
20.09.20 5 : 1 WIN
FC Fakel-M Voronezh FC Fakel-M Voronezh
D
Sakhalin Sakhalin
27.09.20 0 : 0 DRAW
Znamya Noginsk Znamya Noginsk
L
Sakhalin Sakhalin
04.10.20 0 : 2 LOSS
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
L
Sakhalin Sakhalin
11.10.20 0 : 1 LOSS
Strogino Moscow Strogino Moscow
L
Sakhalin Sakhalin
18.10.20 0 : 2 LOSS
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
Krasnyy
Promotion
Relegation
Show more

Show more

PFL, Center tournament organized by Russia. Tournament applicants: 16 teams. Today teams closest to the final first place in championship are as follows:
Sokol Saratov - 24 points, 7 won matches, 2 lost games, 3 draws.
Saturn Ramenskoe - 23 points, 7 wins, 2 lost matches, 2 draws.
Metallurg Lipetsk - 21 points, 6 triumphs, 2 lost games, 3 draws.

On 777score.ph source you can have football schedule and PFL, Center (Russia) live matches.

Schedule of the most interesting football matches - PFL, Center (Russia):
Sakhalin - Krasnyy (24.10.2020 01:00)
Khimik-Arsenal - Kvant Obninsk (24.10.2020 06:00)
Znamya Noginsk - Kaluga (24.10.2020 06:00)

Follow PFL, Center (Russia) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ph.