2. MFL
North Macedonia

2. MFL

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
East
1 Tikvesh Tikvesh 9 7 2 0 22:3 19 23 D
Tikvesh Tikvesh
26.09.20 1 : 1 DRAW
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
W
FK Sloga Vinica 1934
04.10.20 1 : 3 WIN
Tikvesh Tikvesh
W
Tikvesh Tikvesh
10.10.20 3 : 0 WIN
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
W
Rosoman 83
17.10.20 0 : 4 WIN
Tikvesh Tikvesh
W
Tikvesh Tikvesh
24.10.20 3 : 0 WIN
Sasa Sasa
Plackovica
2 Bregalnica Stip Bregalnica Stip 9 7 2 0 23:7 16 23 D
Tikvesh Tikvesh
26.09.20 1 : 1 DRAW
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
W
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
04.10.20 0 : 1 WIN
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
W
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
10.10.20 6 : 1 WIN
FK Sloga Vinica 1934
W
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
17.10.20 1 : 2 WIN
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
W
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
24.10.20 6 : 1 WIN
Rosoman 83
Sasa
3 KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija 9 4 4 1 13:9 4 16 W
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
26.09.20 2 : 1 WIN
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
W
Rosoman 83
04.10.20 1 : 2 WIN
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
D
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
10.10.20 1 : 1 DRAW
Sasa Sasa
D
Plackovica Plackovica
17.10.20 1 : 1 DRAW
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
W
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
24.10.20 2 : 1 WIN
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
Osogovo
4 FK Sloga Vinica 1934 FK Sloga Vinica 1934 9 3 3 3 11:15 -4 12 D
Osogovo Osogovo
26.09.20 1 : 1 DRAW
FK Sloga Vinica 1934
L
FK Sloga Vinica 1934
04.10.20 1 : 3 LOSS
Tikvesh Tikvesh
L
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
10.10.20 6 : 1 LOSS
FK Sloga Vinica 1934
D
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
17.10.20 1 : 1 DRAW
FK Sloga Vinica 1934
W
FK Sloga Vinica 1934
24.10.20 2 : 0 WIN
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
Rosoman 83
5 Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo 9 2 3 4 12:18 -6 9 W
Sasa Sasa
26.09.20 2 : 3 WIN
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
L
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
04.10.20 0 : 1 LOSS
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
W
Plackovica Plackovica
10.10.20 0 : 1 WIN
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
D
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
17.10.20 1 : 1 DRAW
FK Sloga Vinica 1934
L
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
24.10.20 2 : 1 LOSS
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
Pobeda Prilep
6 Osogovo Osogovo 9 1 6 2 12:16 -4 9 D
Osogovo Osogovo
26.09.20 1 : 1 DRAW
FK Sloga Vinica 1934
D
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
04.10.20 1 : 1 DRAW
Osogovo Osogovo
W
Osogovo Osogovo
10.10.20 5 : 4 WIN
Rosoman 83
D
Sasa Sasa
17.10.20 0 : 0 DRAW
Osogovo Osogovo
D
Osogovo Osogovo
24.10.20 1 : 1 DRAW
Plackovica Plackovica
KK Kozuv Gevgelija
7 Sasa Sasa 9 2 2 5 8:13 -5 8 L
Sasa Sasa
26.09.20 2 : 3 LOSS
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
W
Sasa Sasa
04.10.20 1 : 0 WIN
Plackovica Plackovica
D
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
10.10.20 1 : 1 DRAW
Sasa Sasa
D
Sasa Sasa
17.10.20 0 : 0 DRAW
Osogovo Osogovo
L
Tikvesh Tikvesh
24.10.20 3 : 0 LOSS
Sasa Sasa
Bregalnica Stip
8 Pobeda Prilep Pobeda Prilep 9 2 2 5 10:12 -2 8 L
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
26.09.20 2 : 1 LOSS
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
D
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
04.10.20 1 : 1 DRAW
Osogovo Osogovo
L
Tikvesh Tikvesh
10.10.20 3 : 0 LOSS
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
L
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
17.10.20 1 : 2 LOSS
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
L
FK Sloga Vinica 1934
24.10.20 2 : 0 LOSS
Pobeda Prilep Pobeda Prilep
Kit-Go Pehcevo
9 Rosoman 83 Rosoman 83 9 2 1 6 13:28 -15 7 L
Plackovica Plackovica
26.09.20 3 : 0 LOSS
Rosoman 83
L
Rosoman 83
04.10.20 1 : 2 LOSS
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
L
Osogovo Osogovo
10.10.20 5 : 4 LOSS
Rosoman 83
L
Rosoman 83
17.10.20 0 : 4 LOSS
Tikvesh Tikvesh
L
Bregalnica Stip Bregalnica Stip
24.10.20 6 : 1 LOSS
Rosoman 83
FK Sloga Vinica 1934
10 Plackovica Plackovica 9 1 3 5 6:9 -3 6 W
Plackovica Plackovica
26.09.20 3 : 0 WIN
Rosoman 83
L
Sasa Sasa
04.10.20 1 : 0 LOSS
Plackovica Plackovica
L
Plackovica Plackovica
10.10.20 0 : 1 LOSS
Kit-Go Pehcevo Kit-Go Pehcevo
D
Plackovica Plackovica
17.10.20 1 : 1 DRAW
KK Kozuv Gevgelija KK Kozuv Gevgelija
D
Osogovo Osogovo
24.10.20 1 : 1 DRAW
Plackovica Plackovica
Tikvesh
Promotion
Promotion Playoff
Relegation
# Team G W D L G GD PT Form Next
West
1 Gostivar Gostivar 9 6 2 1 12:6 6 20 W
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
26.09.20 1 : 3 WIN
Gostivar Gostivar
W
Gostivar Gostivar
04.10.20 2 : 0 WIN
Skopje Skopje
W
Velazerimi 77 Velazerimi 77
10.10.20 0 : 1 WIN
Gostivar Gostivar
W
Gostivar Gostivar
17.10.20 1 : 0 WIN
Vardari Forino Vardari Forino
L
FK Kadino FK Kadino
24.10.20 3 : 0 LOSS
Gostivar Gostivar
Ohrid
2 KF Veleshta KF Veleshta 9 4 3 2 12:9 3 15 D
KF Veleshta KF Veleshta
26.09.20 1 : 1 DRAW
Korabi Diber Korabi Diber
W
KF Veleshta KF Veleshta
04.10.20 1 : 0 WIN
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
D
Skopje Skopje
10.10.20 1 : 1 DRAW
KF Veleshta KF Veleshta
W
KF Veleshta KF Veleshta
17.10.20 2 : 1 WIN
Velazerimi 77 Velazerimi 77
L
Vardari Forino Vardari Forino
24.10.20 3 : 2 LOSS
KF Veleshta KF Veleshta
FK Kadino
3 Skopje Skopje 8 4 3 1 11:8 3 15 W
Skopje Skopje
26.09.20 1 : 0 WIN
Teteks Teteks
L
Gostivar Gostivar
04.10.20 2 : 0 LOSS
Skopje Skopje
D
Skopje Skopje
10.10.20 1 : 1 DRAW
KF Veleshta KF Veleshta
D
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
17.10.20 0 : 0 DRAW
Skopje Skopje
W
Skopje Skopje
24.10.20 1 : 0 WIN
Korabi Diber Korabi Diber
Velazerimi 77
4 Korabi Diber Korabi Diber 9 4 2 3 9:6 3 14 D
KF Veleshta KF Veleshta
26.09.20 1 : 1 DRAW
Korabi Diber Korabi Diber
W
Korabi Diber Korabi Diber
04.10.20 2 : 0 WIN
FK Kadino FK Kadino
D
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
10.10.20 1 : 1 DRAW
Korabi Diber Korabi Diber
W
Korabi Diber Korabi Diber
17.10.20 1 : 0 WIN
Ohrid Ohrid
L
Skopje Skopje
24.10.20 1 : 0 LOSS
Korabi Diber Korabi Diber
Labunishta
5 Velazerimi 77 Velazerimi 77 9 4 1 4 12:12 -1 13 D
Velazerimi 77 Velazerimi 77
26.09.20 0 : 0 DRAW
Ohrid Ohrid
W
Labunishta Labunishta
04.10.20 1 : 2 WIN
Velazerimi 77 Velazerimi 77
L
Velazerimi 77 Velazerimi 77
10.10.20 0 : 1 LOSS
Gostivar Gostivar
L
KF Veleshta KF Veleshta
17.10.20 2 : 1 LOSS
Velazerimi 77 Velazerimi 77
W
Velazerimi 77 Velazerimi 77
24.10.20 3 : 2 WIN
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
Skopje
6 FK Kadino FK Kadino 9 4 0 5 10:7 3 12 W
Vardari Forino Vardari Forino
26.09.20 0 : 4 WIN
FK Kadino FK Kadino
L
Korabi Diber Korabi Diber
04.10.20 2 : 0 LOSS
FK Kadino FK Kadino
W
FK Kadino FK Kadino
10.10.20 1 : 0 WIN
Ohrid Ohrid
L
Labunishta Labunishta
18.10.20 1 : 0 LOSS
FK Kadino FK Kadino
W
FK Kadino FK Kadino
24.10.20 3 : 0 WIN
Gostivar Gostivar
KF Veleshta
7 Ohrid Ohrid 9 3 3 3 4:4 -1 12 D
Velazerimi 77 Velazerimi 77
26.09.20 0 : 0 DRAW
Ohrid Ohrid
W
Ohrid Ohrid
04.10.20 1 : 0 WIN
Vardari Forino Vardari Forino
L
FK Kadino FK Kadino
10.10.20 1 : 0 LOSS
Ohrid Ohrid
L
Korabi Diber Korabi Diber
17.10.20 1 : 0 LOSS
Ohrid Ohrid
W
Ohrid Ohrid
24.10.20 1 : 0 WIN
Labunishta Labunishta
Gostivar
8 Vardari Forino Vardari Forino 9 3 2 4 13:14 -1 11 L
Vardari Forino Vardari Forino
26.09.20 0 : 4 LOSS
FK Kadino FK Kadino
L
Ohrid Ohrid
04.10.20 1 : 0 LOSS
Vardari Forino Vardari Forino
W
Vardari Forino Vardari Forino
10.10.20 5 : 0 WIN
Labunishta Labunishta
L
Gostivar Gostivar
17.10.20 1 : 0 LOSS
Vardari Forino Vardari Forino
W
Vardari Forino Vardari Forino
24.10.20 3 : 2 WIN
KF Veleshta KF Veleshta
Drita Bogovinje
9 Labunishta Labunishta 8 2 0 6 5:15 -10 6 W
Labunishta Labunishta
20.09.20 2 : 0 WIN
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
L
Labunishta Labunishta
04.10.20 1 : 2 LOSS
Velazerimi 77 Velazerimi 77
L
Vardari Forino Vardari Forino
10.10.20 5 : 0 LOSS
Labunishta Labunishta
W
Labunishta Labunishta
18.10.20 1 : 0 WIN
FK Kadino FK Kadino
L
Ohrid Ohrid
24.10.20 1 : 0 LOSS
Labunishta Labunishta
Korabi Diber
10 Drita Bogovinje Drita Bogovinje 9 0 4 5 6:13 -7 4 L
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
26.09.20 1 : 3 LOSS
Gostivar Gostivar
L
KF Veleshta KF Veleshta
04.10.20 1 : 0 LOSS
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
D
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
10.10.20 1 : 1 DRAW
Korabi Diber Korabi Diber
D
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
17.10.20 0 : 0 DRAW
Skopje Skopje
L
Velazerimi 77 Velazerimi 77
24.10.20 3 : 2 LOSS
Drita Bogovinje Drita Bogovinje
Vardari Forino
Promotion
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Show more

2. MFL championship held by North Macedonia.

On 777score.ph source you can see football schedule and 2. MFL (North Macedonia) live matches.

Schedule of interesting clubs - 2. MFL (North Macedonia):
Osogovo - KK Kozuv Gevgelija (31.10.2020 08:30)
Tikvesh - Plackovica (31.10.2020 08:30)
FK Sloga Vinica 1934 - Rosoman 83 (31.10.2020 08:30)

Follow 2. MFL (North Macedonia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ph.