1. MFL
North Macedonia

1. MFL

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
1. MFL
1 Skendija Skendija 9 6 3 0 20:7 13 21 W
Belasica Strumica Belasica Strumica
12.09.20 0 : 3 WIN
Skendija Skendija
W
Skendija Skendija
20.09.20 2 : 1 WIN
Academy Pandev Academy Pandev
W
Pelister Pelister
27.09.20 1 : 3 WIN
Skendija Skendija
D
Skendija Skendija
03.10.20 1 : 1 DRAW
Sileks Sileks
W
Vardar Vardar
17.10.20 1 : 5 WIN
Skendija Skendija
Rabotnicki
2 Shkupi Shkupi 8 5 1 2 15:9 6 16 L
Vardar Vardar
13.09.20 1 : 0 LOSS
Shkupi Shkupi
W
Shkupi Shkupi
20.09.20 4 : 3 WIN
Renova Renova
L
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
27.09.20 2 : 0 LOSS
Shkupi Shkupi
W
Shkupi Shkupi
03.10.20 3 : 0 WIN
Borec Borec
W
Academy Pandev Academy Pandev
18.10.20 0 : 1 WIN
Shkupi Shkupi
Sileks
3 Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov 8 5 1 2 12:8 4 16 D
Pelister Pelister
13.09.20 0 : 0 DRAW
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
W
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
19.09.20 2 : 1 WIN
Vardar Vardar
W
Renova Renova
27.09.20 1 : 3 WIN
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
W
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
03.10.20 2 : 0 WIN
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
L
Borec Borec
18.10.20 2 : 1 LOSS
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
Academy Pandev
4 Borec Borec 8 3 3 2 7:7 3 12 W
Borec Borec
13.09.20 2 : 0 WIN
Academy Pandev Academy Pandev
W
Sileks Sileks
20.09.20 1 : 2 WIN
Borec Borec
D
Borec Borec
26.09.20 0 : 0 DRAW
Rabotnicki Rabotnicki
L
Shkupi Shkupi
03.10.20 3 : 0 LOSS
Borec Borec
W
Borec Borec
18.10.20 2 : 1 WIN
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
Belasica Strumica
5 Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum 8 3 2 3 6:6 2 11 W
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
12.09.20 2 : 0 WIN
Sileks Sileks
D
Rabotnicki Rabotnicki
19.09.20 1 : 1 DRAW
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
W
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
27.09.20 2 : 0 WIN
Shkupi Shkupi
L
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
03.10.20 2 : 0 LOSS
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
W
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
18.10.20 3 : 0 WIN
Belasica Strumica Belasica Strumica
Pelister
6 Sileks Sileks 8 3 2 3 17:9 8 11 L
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
12.09.20 2 : 0 LOSS
Sileks Sileks
L
Sileks Sileks
20.09.20 1 : 2 LOSS
Borec Borec
L
Academy Pandev Academy Pandev
27.09.20 1 : 0 LOSS
Sileks Sileks
D
Skendija Skendija
03.10.20 1 : 1 DRAW
Sileks Sileks
W
Sileks Sileks
18.10.20 4 : 3 WIN
Rabotnicki Rabotnicki
Shkupi
7 Rabotnicki Rabotnicki 8 2 5 1 6:4 2 11 W
Renova Renova
13.09.20 0 : 1 WIN
Rabotnicki Rabotnicki
D
Rabotnicki Rabotnicki
19.09.20 1 : 1 DRAW
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
D
Borec Borec
26.09.20 0 : 0 DRAW
Rabotnicki Rabotnicki
D
Rabotnicki Rabotnicki
03.10.20 0 : 0 DRAW
Academy Pandev Academy Pandev
L
Sileks Sileks
18.10.20 4 : 3 LOSS
Rabotnicki Rabotnicki
Skendija
8 Vardar Vardar 9 3 2 4 9:15 -6 11 W
Vardar Vardar
13.09.20 1 : 0 WIN
Shkupi Shkupi
L
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
19.09.20 2 : 1 LOSS
Vardar Vardar
W
Vardar Vardar
27.09.20 3 : 1 WIN
Belasica Strumica Belasica Strumica
D
Pelister Pelister
04.10.20 1 : 1 DRAW
Vardar Vardar
L
Vardar Vardar
17.10.20 1 : 5 LOSS
Skendija Skendija
Renova
9 Pelister Pelister 8 2 4 2 7:7 2 10 D
Pelister Pelister
13.09.20 0 : 0 DRAW
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
W
Belasica Strumica Belasica Strumica
20.09.20 0 : 2 WIN
Pelister Pelister
L
Pelister Pelister
27.09.20 1 : 3 LOSS
Skendija Skendija
D
Pelister Pelister
04.10.20 1 : 1 DRAW
Vardar Vardar
D
Renova Renova
18.10.20 0 : 0 DRAW
Pelister Pelister
Struga Trim & Lum
10 Academy Pandev Academy Pandev 8 2 1 5 3:8 -5 7 L
Borec Borec
13.09.20 2 : 0 LOSS
Academy Pandev Academy Pandev
L
Skendija Skendija
20.09.20 2 : 1 LOSS
Academy Pandev Academy Pandev
W
Academy Pandev Academy Pandev
27.09.20 1 : 0 WIN
Sileks Sileks
D
Rabotnicki Rabotnicki
03.10.20 0 : 0 DRAW
Academy Pandev Academy Pandev
L
Academy Pandev Academy Pandev
18.10.20 0 : 1 LOSS
Shkupi Shkupi
Makedonija Gjorce Petrov
11 Renova Renova 8 1 3 4 9:13 -4 6 L
Renova Renova
13.09.20 0 : 1 LOSS
Rabotnicki Rabotnicki
L
Shkupi Shkupi
20.09.20 4 : 3 LOSS
Renova Renova
L
Renova Renova
27.09.20 1 : 3 LOSS
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
D
Belasica Strumica Belasica Strumica
03.10.20 1 : 1 DRAW
Renova Renova
D
Renova Renova
18.10.20 0 : 0 DRAW
Pelister Pelister
Vardar
12 Belasica Strumica Belasica Strumica 8 0 1 7 3:21 -18 1 L
Belasica Strumica Belasica Strumica
12.09.20 0 : 3 LOSS
Skendija Skendija
L
Belasica Strumica Belasica Strumica
20.09.20 0 : 2 LOSS
Pelister Pelister
L
Vardar Vardar
27.09.20 3 : 1 LOSS
Belasica Strumica Belasica Strumica
D
Belasica Strumica Belasica Strumica
03.10.20 1 : 1 DRAW
Renova Renova
L
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
18.10.20 3 : 0 LOSS
Belasica Strumica Belasica Strumica
Borec
Champions League Qualification
Conference League Qualification
Relegation Playoff
Relegation
Show more

Show more

1. MFL championship organized by North Macedonia. League competitors: 12 participants. Today teams closest to the first place according to the results in contest are as follows:
Skendija - 21 points, 6 wins, 0 lost games, 3 draws.
Shkupi - 16 points, 5 won matches, 2 defeats, 1 draws.
Makedonija Gjorce Petrov - 16 points, 5 wins, 2 lost matches, 1 draws.

On 777score.ph portal you can see football schedule and 1. MFL (North Macedonia) live matches.

Schedule of coming clubs - 1. MFL (North Macedonia):
Shkupi - Sileks (24.10.2020 07:30)
Vardar - Renova (25.10.2020 08:30)
Skendija - Rabotnicki (25.10.2020 08:30)

Follow 1. MFL (North Macedonia) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ph.