Schleswig-Holstein-Liga
Germany

Schleswig-Holstein-Liga

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Schleswig-Holstein-Liga
1 TSV Kronshagen TSV Kronshagen 3 2 1 0 6:1 5 7 W
Altenholz Altenholz
19.09.20 0 : 3 WIN
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
W
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II
26.09.20 0 : 2 WIN
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
D
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
04.10.20 1 : 1 DRAW
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
L
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
10.10.20 0 : 2 LOSS
Frisia Frisia
D
Eckernforder Eckernforder
17.10.20 1 : 1 DRAW
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
Eckernforder
2 Bordesholm Bordesholm 3 2 1 0 7:4 3 7 D
Husumer SV Husumer SV
19.09.20 1 : 1 DRAW
Bordesholm Bordesholm
W
Eckernforder Eckernforder
27.09.20 3 : 5 WIN
Bordesholm Bordesholm
W
Altenholz Altenholz
03.10.20 0 : 1 WIN
Bordesholm Bordesholm
D
Bordesholm Bordesholm
10.10.20 1 : 1 DRAW
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II
W
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
18.10.20 0 : 1 WIN
Bordesholm Bordesholm
TSV Kronshagen
3 TSB Flensburg TSB Flensburg 2 2 0 0 8:3 5 6 W
Frisia Frisia
20.09.20 3 : 6 WIN
TSB Flensburg TSB Flensburg
W
Eckernforder Eckernforder
04.10.20 0 : 2 WIN
TSB Flensburg TSB Flensburg
L
TSB Flensburg TSB Flensburg
11.10.20 2 : 3 LOSS
Altenholz Altenholz
Weiche Flensburg II
4 Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II 2 1 0 1 2:2 2 3 W
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II
20.09.20 2 : 0 WIN
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
L
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II
26.09.20 0 : 2 LOSS
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
D
Bordesholm Bordesholm
10.10.20 1 : 1 DRAW
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II
TSB Flensburg
5 Altenholz Altenholz 3 1 0 2 1:4 -3 3 L
Altenholz Altenholz
19.09.20 0 : 3 LOSS
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
W
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
23.09.20 0 : 1 WIN
Altenholz Altenholz
L
Altenholz Altenholz
03.10.20 0 : 1 LOSS
Bordesholm Bordesholm
W
TSB Flensburg TSB Flensburg
11.10.20 2 : 3 WIN
Altenholz Altenholz
W
Altenholz Altenholz
17.10.20 2 : 1 WIN
Husumer SV Husumer SV
Eckernforder
6 Husumer SV Husumer SV 1 0 1 0 1:1 0 1 D
Husumer SV Husumer SV
19.09.20 1 : 1 DRAW
Bordesholm Bordesholm
D
Husumer SV Husumer SV
10.10.20 2 : 2 DRAW
Eckernforder Eckernforder
L
Altenholz Altenholz
17.10.20 2 : 1 LOSS
Husumer SV Husumer SV
Weiche Flensburg II
7 Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel 3 0 1 2 1:4 -3 1 L
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg II
20.09.20 2 : 0 LOSS
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
L
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
23.09.20 0 : 1 LOSS
Altenholz Altenholz
D
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
04.10.20 1 : 1 DRAW
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
L
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Kiel
18.10.20 0 : 1 LOSS
Bordesholm Bordesholm
TSB Flensburg
8 Frisia Frisia 1 0 0 1 3:6 -3 0 L
Frisia Frisia
20.09.20 3 : 6 LOSS
TSB Flensburg TSB Flensburg
W
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
10.10.20 0 : 2 WIN
Frisia Frisia
Eckernforder
9 Eckernforder Eckernforder 2 0 0 2 3:7 -4 0 L
Eckernforder Eckernforder
27.09.20 3 : 5 LOSS
Bordesholm Bordesholm
L
Eckernforder Eckernforder
04.10.20 0 : 2 LOSS
TSB Flensburg TSB Flensburg
D
Husumer SV Husumer SV
10.10.20 2 : 2 DRAW
Eckernforder Eckernforder
D
Eckernforder Eckernforder
17.10.20 1 : 1 DRAW
TSV Kronshagen TSV Kronshagen
TSV Kronshagen
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
Schleswig-Holstein-Liga
1 SV Eichede SV Eichede 4 3 0 1 13:3 10 9 W
SV Eichede SV Eichede
20.09.20 6 : 0 WIN
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
W
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
23.09.20 0 : 3 WIN
SV Eichede SV Eichede
W
Todesfelde Todesfelde
27.09.20 1 : 3 WIN
SV Eichede SV Eichede
L
SV Eichede SV Eichede
04.10.20 1 : 2 LOSS
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
Eutin 08
2 Todesfelde Todesfelde 4 3 0 1 11:4 7 9 W
Todesfelde Todesfelde
23.09.20 4 : 0 WIN
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
L
Todesfelde Todesfelde
27.09.20 1 : 3 LOSS
SV Eichede SV Eichede
W
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
03.10.20 1 : 4 WIN
Todesfelde Todesfelde
W
Todesfelde Todesfelde
11.10.20 4 : 0 WIN
SV Preussen 09 Reinfeld SV Preussen 09 Reinfeld
W
Eutin 08 Eutin 08
17.10.20 0 : 1 WIN
Todesfelde Todesfelde
Oldenburger
3 Oldenburger Oldenburger 2 1 1 0 4:3 1 4 W
Eutin 08 Eutin 08
19.09.20 1 : 2 WIN
Oldenburger Oldenburger
D
Oldenburger Oldenburger
26.09.20 2 : 2 DRAW
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
W
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
10.10.20 0 : 6 WIN
Oldenburger Oldenburger
D
Oldenburger Oldenburger
18.10.20 3 : 3 DRAW
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
Dornbreite Lubeck
4 VfB Lubeck II VfB Lubeck II 4 1 1 2 6:8 -2 4 L
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
20.09.20 0 : 2 LOSS
Todesfelde Todesfelde
L
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
23.09.20 2 : 3 LOSS
Eutin 08 Eutin 08
D
Oldenburger Oldenburger
26.09.20 2 : 2 DRAW
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
W
SV Eichede SV Eichede
04.10.20 1 : 2 WIN
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
D
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
17.10.20 2 : 2 DRAW
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
TSV Pansdorf
5 PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster 3 1 1 1 4:6 -2 4 D
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
19.09.20 1 : 1 DRAW
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
W
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
26.09.20 1 : 2 WIN
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
L
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
03.10.20 1 : 4 LOSS
Todesfelde Todesfelde
D
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
17.10.20 2 : 2 DRAW
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
SV Preussen 09 Reinfeld
6 SV Preussen 09 Reinfeld SV Preussen 09 Reinfeld 1 1 0 0 2:1 1 3 W
SV Preussen 09 Reinfeld SV Preussen 09 Reinfeld
04.10.20 2 : 1 WIN
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
L
Todesfelde Todesfelde
11.10.20 4 : 0 LOSS
SV Preussen 09 Reinfeld SV Preussen 09 Reinfeld
PSV Union Neumunster
7 Eutin 08 Eutin 08 2 1 0 1 4:4 -1 3 L
Eutin 08 Eutin 08
19.09.20 1 : 2 LOSS
Oldenburger Oldenburger
W
VfB Lubeck II VfB Lubeck II
23.09.20 2 : 3 WIN
Eutin 08 Eutin 08
L
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
10.10.20 3 : 2 LOSS
Eutin 08 Eutin 08
L
Eutin 08 Eutin 08
13.10.20 2 : 4 LOSS
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
L
Eutin 08 Eutin 08
17.10.20 0 : 1 LOSS
Todesfelde Todesfelde
SV Eichede
8 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 2 0 1 1 1:4 -3 1 D
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
19.09.20 1 : 1 DRAW
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
L
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
23.09.20 0 : 3 LOSS
SV Eichede SV Eichede
L
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
10.10.20 0 : 6 LOSS
Oldenburger Oldenburger
W
Eutin 08 Eutin 08
13.10.20 2 : 4 WIN
TSV Pansdorf TSV Pansdorf
VfB Lubeck II
9 Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck 4 0 0 4 2:14 -12 0 L
Todesfelde Todesfelde
23.09.20 4 : 0 LOSS
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
L
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
26.09.20 1 : 2 LOSS
PSV Union Neumunster PSV Union Neumunster
L
SV Preussen 09 Reinfeld SV Preussen 09 Reinfeld
04.10.20 2 : 1 LOSS
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
W
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
10.10.20 3 : 2 WIN
Eutin 08 Eutin 08
D
Oldenburger Oldenburger
18.10.20 3 : 3 DRAW
Dornbreite Lubeck Dornbreite Lubeck
Oldenburger
Promotion round
Relegation round
Show more

Show more

Schleswig-Holstein-Liga championship held by Germany.

On 777score.ph website you can find football schedule and Schleswig-Holstein-Liga (Germany) live matches.

Schedule of key football clubs - Schleswig-Holstein-Liga (Germany):
Bordesholm - TSV Kronshagen (24.10.2020 08:00)
Husumer SV - Weiche Flensburg II (24.10.2020 08:00)
TSV Pansdorf - VfB Lubeck II (24.10.2020 08:00)

Follow Schleswig-Holstein-Liga (Germany) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ph.