MSFL
Czech Republic

MSFL

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Msfl
1 Vyskov Vyskov 8 5 2 1 17:9 8 17 L
1. Slovacko II 1. Slovacko II
30.08.20 4 : 1 LOSS
Vyskov Vyskov
W
Vyskov Vyskov
05.09.20 3 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
09.09.20 2 : 2 DRAW
Vyskov Vyskov
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
12.09.20 0 : 0 DRAW
Vyskov Vyskov
W
Vyskov Vyskov
19.09.20 2 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
Sigma Olomouc II
2 Slovan Rosice Slovan Rosice 8 4 2 2 12:8 4 14 W
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
30.08.20 1 : 2 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
L
Slovan Rosice Slovan Rosice
05.09.20 0 : 2 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Slovan Rosice Slovan Rosice
09.09.20 2 : 0 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
13.09.20 2 : 0 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
19.09.20 0 : 0 DRAW
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
Frydek-Mistek
3 Hlucín Hlucín 8 4 2 2 11:8 3 14 W
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
29.08.20 1 : 5 WIN
Hlucín Hlucín
W
Hlucín Hlucín
04.09.20 1 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
D
Hlucín Hlucín
09.09.20 1 : 1 DRAW
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
13.09.20 2 : 1 LOSS
Hlucín Hlucín
L
Hlucín Hlucín
18.09.20 1 : 4 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
Banik Ostrava B
4 1. Slovacko II 1. Slovacko II 7 3 4 0 11:4 7 13 D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
22.08.20 1 : 1 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
1. Slovacko II 1. Slovacko II
30.08.20 4 : 1 WIN
Vyskov Vyskov
W
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
05.09.20 0 : 1 WIN
1. Slovacko II 1. Slovacko II
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
09.09.20 0 : 0 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
1. Znojmo 1. Znojmo
12.09.20 1 : 4 WIN
1. Slovacko II 1. Slovacko II
Vysocina Jihlava II
5 Frydek-Mistek Frydek-Mistek 8 4 1 3 19:16 3 13 W
1. Znojmo 1. Znojmo
02.09.20 3 : 4 WIN
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
D
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
04.09.20 0 : 0 DRAW
1. Znojmo 1. Znojmo
L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
09.09.20 1 : 2 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
L
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
12.09.20 2 : 6 LOSS
Unicov Unicov
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
19.09.20 2 : 2 DRAW
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
Slovan Rosice
6 Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz 8 3 4 1 10:10 -2 13 L
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
29.08.20 1 : 5 LOSS
Hlucín Hlucín
W
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
05.09.20 0 : 1 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
09.09.20 1 : 2 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
D
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
12.09.20 0 : 0 DRAW
Vyskov Vyskov
W
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
19.09.20 1 : 3 WIN
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
1. Slovacko II
7 Odra Petrkovice Odra Petrkovice 8 4 1 3 8:11 -3 13 L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
29.08.20 0 : 3 LOSS
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
L
Unicov Unicov
06.09.20 3 : 1 LOSS
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
09.09.20 1 : 0 WIN
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
12.09.20 4 : 2 WIN
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
Slovan Rosice Slovan Rosice
19.09.20 0 : 0 DRAW
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
Fastav Zlin II
8 Unicov Unicov 7 4 0 3 26:12 14 12 W
Unicov Unicov
23.08.20 7 : 1 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
L
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
30.08.20 3 : 1 LOSS
Unicov Unicov
W
Unicov Unicov
06.09.20 3 : 1 WIN
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
W
Unicov Unicov
09.09.20 8 : 0 WIN
Vysocina Jihlava II
W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
12.09.20 2 : 6 WIN
Unicov Unicov
1. Znojmo
9 Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice 8 4 0 4 13:17 -4 12 L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
29.08.20 0 : 3 LOSS
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
W
Slovan Rosice Slovan Rosice
05.09.20 0 : 2 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
L
1. Znojmo 1. Znojmo
09.09.20 3 : 1 LOSS
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
12.09.20 2 : 0 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
W
Hlucín Hlucín
18.09.20 1 : 4 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
SFK Vrchovina
10 Banik Ostrava B Banik Ostrava B 7 3 2 2 11:10 1 11 W
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
21.08.20 2 : 3 WIN
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
W
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
30.08.20 3 : 1 WIN
Unicov Unicov
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
05.09.20 1 : 1 DRAW
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
09.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
W
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
13.09.20 2 : 0 WIN
Slovan Rosice Slovan Rosice
Fastav Zlin II
11 Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II 8 2 4 2 13:13 -1 10 L
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
30.08.20 1 : 2 LOSS
Slovan Rosice Slovan Rosice
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
D
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
09.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
W
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
13.09.20 2 : 1 WIN
Hlucín Hlucín
D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
19.09.20 3 : 3 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
Vyskov
12 SFK Vrchovina SFK Vrchovina 7 2 3 2 12:9 3 9 D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
22.08.20 1 : 1 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
W
Vysocina Jihlava II
29.08.20 1 : 4 WIN
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
05.09.20 0 : 1 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
D
Hlucín Hlucín
09.09.20 1 : 1 DRAW
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
D
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
19.09.20 3 : 3 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
Velke Mezirici
13 CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod 8 1 6 1 10:9 1 9 W
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
29.08.20 0 : 3 WIN
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
05.09.20 1 : 1 DRAW
Banik Ostrava B Banik Ostrava B
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
09.09.20 0 : 0 DRAW
1. Slovacko II 1. Slovacko II
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
12.09.20 4 : 2 LOSS
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
D
CSK Uherský Brod CSK Uherský Brod
19.09.20 2 : 2 DRAW
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
Unicov
14 Velke Mezirici Velke Mezirici 7 2 1 4 6:7 -1 7 L
Slovan Rosice Slovan Rosice
22.08.20 1 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
W
Velke Mezirici Velke Mezirici
30.08.20 2 : 0 WIN
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
L
Hlucín Hlucín
04.09.20 1 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
L
Odra Petrkovice Odra Petrkovice
09.09.20 1 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
L
Vyskov Vyskov
19.09.20 2 : 0 LOSS
Velke Mezirici Velke Mezirici
SFK Vrchovina
15 1. Znojmo 1. Znojmo 7 2 1 4 10:12 -2 7 D
1. Znojmo 1. Znojmo
28.08.20 0 : 0 DRAW
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
1. Znojmo 1. Znojmo
02.09.20 3 : 4 LOSS
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
D
Frydek-Mistek Frydek-Mistek
04.09.20 0 : 0 DRAW
1. Znojmo 1. Znojmo
W
1. Znojmo 1. Znojmo
09.09.20 3 : 1 WIN
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
L
1. Znojmo 1. Znojmo
12.09.20 1 : 4 LOSS
1. Slovacko II 1. Slovacko II
Unicov
16 Fastav Zlin II Fastav Zlin II 7 1 4 2 9:12 -3 7 D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
23.08.20 1 : 1 DRAW
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
L
Velke Mezirici Velke Mezirici
30.08.20 2 : 0 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
04.09.20 2 : 2 DRAW
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II
D
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
09.09.20 2 : 2 DRAW
Vyskov Vyskov
L
Viktoria Otrokovice Viktoria Otrokovice
12.09.20 2 : 0 LOSS
Fastav Zlin II Fastav Zlin II
Banik Ostrava B
17 MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov 8 1 1 6 5:15 -10 4 D
1. Znojmo 1. Znojmo
28.08.20 0 : 0 DRAW
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
05.09.20 0 : 1 LOSS
1. Slovacko II 1. Slovacko II
L
Slovan Rosice Slovan Rosice
09.09.20 2 : 0 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
W
Vysocina Jihlava II
12.09.20 1 : 2 WIN
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
L
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
19.09.20 1 : 3 LOSS
Hanacka Slavia Kromeriz Hanacka Slavia Kromeriz
Velke Mezirici
18 Vysocina Jihlava II Vysocina Jihlava II 7 0 0 7 5:26 -21 0 L
Slovan Rosice Slovan Rosice
26.08.20 5 : 1 LOSS
Vysocina Jihlava II
L
Vysocina Jihlava II
29.08.20 1 : 4 LOSS
SFK Vrchovina SFK Vrchovina
L
Vyskov Vyskov
05.09.20 3 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II
L
Unicov Unicov
09.09.20 8 : 0 LOSS
Vysocina Jihlava II
L
Vysocina Jihlava II
12.09.20 1 : 2 LOSS
MSA Dolní Benesov MSA Dolní Benesov
1. Slovacko II
Promotion
Relegation
Show more

Show more

MSFL tournament held by Czech Republic. Tournament registrants: 18 teams. At the moment teams closest to medals in contest are as follows:
Vyskov - 17 points, 5 wins, 1 lost games, 2 draws.
Slovan Rosice - 14 points, 4 triumphs, 2 lost games, 2 draws.
Hlucín - 14 points, 4 wins, 2 lost games, 2 draws.

On 777score.ph portal you can find football schedule and MSFL (Czech Republic) live matches.

Schedule of following football matches - MSFL (Czech Republic):
1. Slovacko II - Vysocina Jihlava II (20.09.2020 04:15)
Unicov - 1. Znojmo (20.09.2020 04:15)
Fastav Zlin II - Banik Ostrava B (20.09.2020 04:30)

Follow MSFL (Czech Republic) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ph.