2nd Division
Cyprus

2nd Division

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
A
1 Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion 14 10 0 4 25:16 9 30 W
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
08.02.20 2 : 0 WIN
Aris Limassol Aris Limassol
L
Ayia Napa Ayia Napa
15.02.20 2 : 1 LOSS
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
W
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
22.02.20 2 : 1 WIN
ASIL Lysi ASIL Lysi
W
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
29.02.20 2 : 3 WIN
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
W
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
07.03.20 4 : 1 WIN
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
2 Aris Limassol Aris Limassol 14 9 1 4 24:10 14 28 L
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
08.02.20 2 : 0 LOSS
Aris Limassol Aris Limassol
W
Aris Limassol Aris Limassol
15.02.20 4 : 2 WIN
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
D
Aris Limassol Aris Limassol
21.02.20 0 : 0 DRAW
Ayia Napa Ayia Napa
W
ASIL Lysi ASIL Lysi
28.02.20 0 : 1 WIN
Aris Limassol Aris Limassol
W
Aris Limassol Aris Limassol
06.03.20 1 : 0 WIN
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
3 ASIL Lysi ASIL Lysi 14 8 3 3 24:14 10 27 D
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
07.02.20 1 : 1 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
W
ASIL Lysi ASIL Lysi
14.02.20 1 : 0 WIN
Othellos Athienou Othellos Athienou
L
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
22.02.20 2 : 1 LOSS
ASIL Lysi ASIL Lysi
L
ASIL Lysi ASIL Lysi
28.02.20 0 : 1 LOSS
Aris Limassol Aris Limassol
D
Ayia Napa Ayia Napa
07.03.20 0 : 0 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
4 Ayia Napa Ayia Napa 14 8 3 3 20:12 8 27 W
Othellos Athienou Othellos Athienou
08.02.20 0 : 1 WIN
Ayia Napa Ayia Napa
W
Ayia Napa Ayia Napa
15.02.20 2 : 1 WIN
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
D
Aris Limassol Aris Limassol
21.02.20 0 : 0 DRAW
Ayia Napa Ayia Napa
W
Ayia Napa Ayia Napa
29.02.20 1 : 0 WIN
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
D
Ayia Napa Ayia Napa
07.03.20 0 : 0 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
5 Alki Oroklinis Alki Oroklinis 14 4 3 7 19:14 5 15 W
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.02.20 1 : 0 WIN
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
W
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
16.02.20 1 : 5 WIN
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
W
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
22.02.20 3 : 0 WIN
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
01.03.20 2 : 1 LOSS
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
W
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.03.20 2 : 1 WIN
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
6 Omonia Aradippou Omonia Aradippou 14 3 4 7 9:14 -5 13 L
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.02.20 1 : 0 LOSS
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
D
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
16.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
W
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
22.02.20 4 : 2 WIN
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
W
Omonia Psevda Omonia Psevda
29.02.20 2 : 3 WIN
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
W
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
07.03.20 1 : 0 WIN
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
7 Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas 14 3 3 8 9:21 -12 12 L
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
08.02.20 1 : 0 LOSS
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
L
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
16.02.20 1 : 5 LOSS
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
L
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
22.02.20 4 : 2 LOSS
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
D
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
28.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
W
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
07.03.20 2 : 1 WIN
Omonia Psevda Omonia Psevda
8 Omonia Psevda Omonia Psevda 14 2 1 11 12:41 -29 7 L
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
08.02.20 2 : 1 LOSS
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Omonia Psevda Omonia Psevda
15.02.20 1 : 2 LOSS
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
L
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
22.02.20 3 : 0 LOSS
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Omonia Psevda Omonia Psevda
29.02.20 2 : 3 LOSS
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
L
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
07.03.20 2 : 1 LOSS
Omonia Psevda Omonia Psevda
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
B
1 Ermis Aradippou Ermis Aradippou 14 12 2 0 31:8 23 38 W
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
08.02.20 0 : 1 WIN
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
W
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
15.02.20 1 : 0 WIN
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
D
Othellos Athienou Othellos Athienou
22.02.20 4 : 4 DRAW
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
L
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
29.02.20 2 : 3 LOSS
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
L
Aris Limassol Aris Limassol
06.03.20 1 : 0 LOSS
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
2 Onisilos Sotira Onisilos Sotira 14 7 5 2 24:14 10 26 D
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
07.02.20 1 : 1 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
L
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
15.02.20 1 : 0 LOSS
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
W
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
22.02.20 0 : 2 WIN
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
L
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
29.02.20 1 : 2 LOSS
Othellos Athienou Othellos Athienou
L
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
07.03.20 4 : 1 LOSS
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
3 Othellos Athienou Othellos Athienou 14 6 2 6 21:17 4 20 L
Othellos Athienou Othellos Athienou
08.02.20 0 : 1 LOSS
Ayia Napa Ayia Napa
L
ASIL Lysi ASIL Lysi
14.02.20 1 : 0 LOSS
Othellos Athienou Othellos Athienou
D
Othellos Athienou Othellos Athienou
22.02.20 4 : 4 DRAW
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
W
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
29.02.20 1 : 2 WIN
Othellos Athienou Othellos Athienou
L
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
07.03.20 5 : 1 LOSS
Othellos Athienou Othellos Athienou
4 Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia 14 4 3 7 12:13 -1 15 L
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
08.02.20 0 : 1 LOSS
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
L
Aris Limassol Aris Limassol
15.02.20 4 : 2 LOSS
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
L
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
22.02.20 0 : 2 LOSS
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
L
Ayia Napa Ayia Napa
29.02.20 1 : 0 LOSS
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
W
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
07.03.20 5 : 1 WIN
Othellos Athienou Othellos Athienou
5 Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou 14 5 3 6 18:20 -2 15 L
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
08.02.20 2 : 0 LOSS
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
W
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
15.02.20 2 : 0 WIN
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
L
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
22.02.20 2 : 0 LOSS
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
W
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
01.03.20 2 : 1 WIN
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
L
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
07.03.20 1 : 0 LOSS
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
6 Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas 14 3 6 5 19:26 -7 15 W
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
08.02.20 2 : 1 WIN
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
15.02.20 2 : 0 LOSS
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
L
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
22.02.20 1 : 0 LOSS
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
W
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
29.02.20 3 : 1 WIN
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
L
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.03.20 2 : 1 LOSS
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
7 PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006 14 3 4 7 14:22 -8 13 W
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
08.02.20 1 : 0 WIN
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
W
Omonia Psevda Omonia Psevda
15.02.20 1 : 2 WIN
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
W
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
22.02.20 2 : 0 WIN
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
L
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
29.02.20 3 : 1 LOSS
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
D
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
07.03.20 1 : 1 DRAW
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
8 AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou 14 2 3 9 11:30 -19 9 W
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
08.02.20 2 : 0 WIN
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
D
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
16.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
W
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
22.02.20 1 : 0 WIN
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
D
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
28.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
D
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
07.03.20 1 : 1 DRAW
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
Promotion Round
1 Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion 20 15 0 5 40:23 17 30 W
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
08.02.20 2 : 0 WIN
Aris Limassol Aris Limassol
L
Ayia Napa Ayia Napa
15.02.20 2 : 1 LOSS
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
W
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
22.02.20 2 : 1 WIN
ASIL Lysi ASIL Lysi
W
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
29.02.20 2 : 3 WIN
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
W
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
07.03.20 4 : 1 WIN
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
2 Ermis Aradippou Ermis Aradippou 20 15 3 2 40:16 24 29 W
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
08.02.20 0 : 1 WIN
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
W
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
15.02.20 1 : 0 WIN
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
D
Othellos Athienou Othellos Athienou
22.02.20 4 : 4 DRAW
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
L
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
29.02.20 2 : 3 LOSS
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
L
Aris Limassol Aris Limassol
06.03.20 1 : 0 LOSS
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
3 Aris Limassol Aris Limassol 20 13 2 5 31:14 17 27 L
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
08.02.20 2 : 0 LOSS
Aris Limassol Aris Limassol
W
Aris Limassol Aris Limassol
15.02.20 4 : 2 WIN
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
D
Aris Limassol Aris Limassol
21.02.20 0 : 0 DRAW
Ayia Napa Ayia Napa
W
ASIL Lysi ASIL Lysi
28.02.20 0 : 1 WIN
Aris Limassol Aris Limassol
W
Aris Limassol Aris Limassol
06.03.20 1 : 0 WIN
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
4 Ayia Napa Ayia Napa 20 11 5 4 24:14 10 25 W
Othellos Athienou Othellos Athienou
08.02.20 0 : 1 WIN
Ayia Napa Ayia Napa
W
Ayia Napa Ayia Napa
15.02.20 2 : 1 WIN
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
D
Aris Limassol Aris Limassol
21.02.20 0 : 0 DRAW
Ayia Napa Ayia Napa
W
Ayia Napa Ayia Napa
29.02.20 1 : 0 WIN
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
D
Ayia Napa Ayia Napa
07.03.20 0 : 0 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
5 Onisilos Sotira Onisilos Sotira 20 9 6 5 30:22 8 20 D
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
07.02.20 1 : 1 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
L
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
15.02.20 1 : 0 LOSS
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
W
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
22.02.20 0 : 2 WIN
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
L
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
29.02.20 1 : 2 LOSS
Othellos Athienou Othellos Athienou
L
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
07.03.20 4 : 1 LOSS
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
6 ASIL Lysi ASIL Lysi 20 9 5 6 27:19 8 19 D
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
07.02.20 1 : 1 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
W
ASIL Lysi ASIL Lysi
14.02.20 1 : 0 WIN
Othellos Athienou Othellos Athienou
L
Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa Pano Polemidion
22.02.20 2 : 1 LOSS
ASIL Lysi ASIL Lysi
L
ASIL Lysi ASIL Lysi
28.02.20 0 : 1 LOSS
Aris Limassol Aris Limassol
D
Ayia Napa Ayia Napa
07.03.20 0 : 0 DRAW
ASIL Lysi ASIL Lysi
7 Othellos Athienou Othellos Athienou 20 7 3 10 28:30 -2 14 L
Othellos Athienou Othellos Athienou
08.02.20 0 : 1 LOSS
Ayia Napa Ayia Napa
L
ASIL Lysi ASIL Lysi
14.02.20 1 : 0 LOSS
Othellos Athienou Othellos Athienou
D
Othellos Athienou Othellos Athienou
22.02.20 4 : 4 DRAW
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
W
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
29.02.20 1 : 2 WIN
Othellos Athienou Othellos Athienou
L
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
07.03.20 5 : 1 LOSS
Othellos Athienou Othellos Athienou
8 Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia 20 5 3 12 20:25 -5 11 L
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
08.02.20 0 : 1 LOSS
Ermis Aradippou Ermis Aradippou
L
Aris Limassol Aris Limassol
15.02.20 4 : 2 LOSS
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
L
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
22.02.20 0 : 2 LOSS
Onisilos Sotira Onisilos Sotira
L
Ayia Napa Ayia Napa
29.02.20 1 : 0 LOSS
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
W
Anagennisi Dherynia Anagennisi Dherynia
07.03.20 5 : 1 WIN
Othellos Athienou Othellos Athienou
Promotion
# Team G W D L G GD PT Form Next
Relegation Round
1 Alki Oroklinis Alki Oroklinis 20 8 3 9 31:19 12 20 W
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.02.20 1 : 0 WIN
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
W
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
16.02.20 1 : 5 WIN
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
W
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
22.02.20 3 : 0 WIN
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
01.03.20 2 : 1 LOSS
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
W
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.03.20 2 : 1 WIN
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
2 Omonia Aradippou Omonia Aradippou 20 6 6 8 18:20 -2 18 L
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.02.20 1 : 0 LOSS
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
D
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
16.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
W
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
22.02.20 4 : 2 WIN
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
W
Omonia Psevda Omonia Psevda
29.02.20 2 : 3 WIN
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
W
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
07.03.20 1 : 0 WIN
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
3 PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006 20 6 6 8 22:28 -6 18 W
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
08.02.20 1 : 0 WIN
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
W
Omonia Psevda Omonia Psevda
15.02.20 1 : 2 WIN
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
W
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
22.02.20 2 : 0 WIN
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
L
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
29.02.20 3 : 1 LOSS
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
D
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
07.03.20 1 : 1 DRAW
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
4 Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou 20 8 3 9 24:27 -3 17 L
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
08.02.20 2 : 0 LOSS
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
W
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
15.02.20 2 : 0 WIN
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
L
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
22.02.20 2 : 0 LOSS
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
W
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
01.03.20 2 : 1 WIN
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
L
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
07.03.20 1 : 0 LOSS
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
5 AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou 20 5 6 9 16:31 -15 17 W
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
08.02.20 2 : 0 WIN
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
D
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
16.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
W
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
22.02.20 1 : 0 WIN
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
D
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
28.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
D
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
07.03.20 1 : 1 DRAW
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
6 Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas 20 5 7 8 25:33 -8 15 W
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
08.02.20 2 : 1 WIN
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Digenis Akritas Morphou Digenis Akritas Morphou
15.02.20 2 : 0 LOSS
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
L
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
22.02.20 1 : 0 LOSS
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
W
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
29.02.20 3 : 1 WIN
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
L
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
08.03.20 2 : 1 LOSS
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
7 Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas 20 4 5 11 14:32 -18 11 L
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
08.02.20 1 : 0 LOSS
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
L
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
16.02.20 1 : 5 LOSS
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
L
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
22.02.20 4 : 2 LOSS
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
D
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
28.02.20 0 : 0 DRAW
AEZ Zakakiou AEZ Zakakiou
W
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
07.03.20 2 : 1 WIN
Omonia Psevda Omonia Psevda
8 Omonia Psevda Omonia Psevda 20 2 1 17 18:55 -37 4 L
Akritas Chlorakas Akritas Chlorakas
08.02.20 2 : 1 LOSS
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Omonia Psevda Omonia Psevda
15.02.20 1 : 2 LOSS
PO Xylotympou 2006 PO Xylotympou 2006
L
Alki Oroklinis Alki Oroklinis
22.02.20 3 : 0 LOSS
Omonia Psevda Omonia Psevda
L
Omonia Psevda Omonia Psevda
29.02.20 2 : 3 LOSS
Omonia Aradippou Omonia Aradippou
L
Digenis Ypsonas Digenis Ypsonas
07.03.20 2 : 1 LOSS
Omonia Psevda Omonia Psevda
Relegation
Show more

Show more

2nd Division championship held by Cyprus.

On 777score.ph website you can have constant access to football schedule and 2nd Division (Cyprus) live matches.

Schedule of interesting games - 2nd Division (Cyprus):
Kouris Erimis - Omonia Psevda (12.09.2020 09:30)
PAEEK - Achyronas Liopetriou (12.09.2020 09:30)
ASIL Lysi - EN THOI Lakatamia (12.09.2020 09:30)

Follow 2nd Division (Cyprus) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ph.